לפני שתתחילו ליטול סיאליס, עליכם להיות מודעים לתסמינים של לחץ דם נמוך. אם יש לכם אחד מהתסמינים הללו, פנו לרופא שלכם. הם יוכלו לקבוע כמה נמוך לחץ הדם שלך והאם הוא ברמה בטוחה. במקרים מסוימים, הרופא שלכם עשוי לפקח עליך יותר מהרגיל, או שהוא עשוי להמליץ ​​על תרופה אחרת עבורכם. אם לחץ הדם שלכם נמוך מדי, הרופא שלכם יכול לתת לכם תרופות או נוזלים כדי לעזור להעלות את לחץ הדם שלכם. חשוב גם לספר לרופא שלכם אילו תרופות אחרות אתם נוטלים לפני שתתחילו סיאליס. נטילת סיאליס עם תרופות אחרות שגם מורידות את לחץ הדם עשויה להגביר את הסיכון לתופעת לוואי זו. במידת הצורך, הרופא שלך עשוי לעקוב אחריכם לעתים קרובות יותר מהרגיל או להמליץ לכם על תרופה אחרת.

כְּאֵב רֹאשׁ

ייתכן שיהיה לכם כאב ראש לאחר נטילת סיאליס. כאבי ראש היו אחת מתופעות הלוואי השכיחות ביותר במחקרים על התרופה. תופעת הלוואי הזו מתרחשת בגלל אופן הפעולה של סיאליס. זה מרפה את כלי הדם ומגביר את זרימת הדם בכל הגוף. וזה יכול להוביל לכאב ראש במקרים מסוימים. מה יכול לעזור? אם אתם סובלים מכאבי ראש עם סיאליס, דברו עם הרופא שלכם. ייתכן שהם יוכלו להמליץ על משככי כאבים ללא מרשם, כגון פרצטמול (טיילנול). הם עשויים גם להמליץ על דרכים אחרות להפחית את כאבי הראש שלכם. אם כאב ראש הופך להיות חמור או מציק לכם, ספרו לרופא שלכם.

תופעות לוואי אצל אנשים מבוגרים

לאנשים מבוגרים הנוטלים סיאליס יש רמות גבוהות יותר של התרופה בגוף מאשר לאנשים צעירים יותר. הסיבה לכך היא שעם הגיל, הגוף לא יכול לנקות את התרופה מהר כרגיל. משמעות הדבר היא שאנשים מבוגרים יכולים לקבל יותר ויאגרה בגוף, וייתכן שיש להם יותר תופעות לוואי מהרגיל. במחקרים, סיאליס הייתה בטוחה ויעילה בזכרים מבוגרים* בדיוק כמו בגברים צעירים יותר. אבל לאנשים מבוגרים עלול להיות סיכון מוגבר לתופעות לוואי ממנו. מה יכול לעזור? אם אתם מבוגרים, הרופא שלכם עשוי להמליץ לכם להתחיל עם מינון נמוך של סיאליס. זה עשוי לעזור להפחית את הסיכון לתופעות לוואי.

תגובה אלרגית

לחלק מהאנשים יש תגובה אלרגית לסיאליס. תסמינים של תגובה אלרגית קלה יכולים לכלול:

פריחה בעור

גירוד

סומק (חום זמני, אדמומיות או העמקת צבע העור)

תגובה אלרגית חמורה יותר היא נדירה אך אפשרית. תסמינים של תגובה אלרגית חמורה יכולים לכלול נפיחות מתחת לעור, בדרך כלל בעפעפיים, בשפתיים, בידיים או ברגליים. הם יכולים לכלול גם נפיחות של הלשון, הפה או הגרון, מה שעלול לגרום לבעיות נשימה…